• Nasz Patron

•

Nasza szkoła kontynuuje wspaniałe tradycje od roku 1968, kiedy to w obecnym budynku zabrzmiał pierwszy dzwonek lekcyjny. Dnia 6.XII.2012 r. doszło do nadania imienia patrona szkoły. Wybór był niemalże jednomyślny. Mikołaj Kopernik-wielki fizyk i astronom. To Jego działania miały od tamtego dnia przyświecać wizji edukacji naszych uczniów. Od momentu nadania imienia, corocznie w tradycję naszej placówki wpisane są obchody Święta Dnia Patrona Szkoły, przypadające w dzień jego imienin. Ostatnie lata dzień ten obchodzony jest szczególnie uroczyście. Uczniowie biorą udział zarówno w konkursach wiedzy o Mikołaju Koperniku jak i w konkursach ukazujących ich talenty. Konkursy plastyczne,literackie czy pokazy artystyczne, to tylko namiastka tego, co rok w rok uświetnia ten dzień. Podczas obchodów w 2020 roku z inicjatywy rodziców na holu szkoły przygotowana została nowa grafika ukazująca wizerunek i opis życiorysu Mikołaja Kopernika. Cała nasza Społeczność jest ogromnie dumna z tak wybitnego patrona jakim jest Mikołaj Kopernik.