•

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoła otrzymała od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.
        Nowoczesny sprzęt przyczynił się już do unowocześnienia bazy szkolnej i jest wykorzystany do prowadzenia zajęć edukacyjnych nie tylko obowiązkowych, ale także dodatkowych, wynikających z chęci rozwijania pasji i zainteresowań naszych uczniów. Z całą pewnością pozytywnie wpłynie to również na rozwój naszych uczniów, pozwoli im zdobywać nową wiedzę i umiejętności, spośród których niezwykle cenne i istotne wydają się umiejętności krytycznego myślenia, analizowania danych oraz rozwiązywania złożonych
        i rzeczywistych problemów, w sposób atrakcyjny, gwarantujący im sukces w dorosłym życiu, a przecież na tym nam najbardziej zależy.

Klocki Lego należą do najbardziej lubianych zabawek. Uczą myślenia, planowania, umiejętności odtwarzania, a także tworzenia i eksperymentowania. Dlatego też, już od najmłodszych klas staramy się zapoznać uczniów z tajnikami programowania za pomocą klocków lego. Klasy I-III świetnie bawiły się składając i programując swoje pierwsze roboty. Zajęcia informatyczne  zamieniły się w świetną zabawę. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczą się programowania na sprzęcie zakupionym w programie #LaboratoriaPrzyszłości.