• SZKOLNY KONKURS FRAZEOLOGICZNY

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione przez UNESCO w 1999 r. Obchodzimy je 21 lutego. Z tej okazji w naszej szkole odbył się KONKURS FRAZEOLOGICZNY, w którym mogli  wziąć udział uczniowie klas IV - VIII. Miał on charakter testu sprawdzającego znajomość związków frazeologicznych oraz umiejętność zastosowania ich w zdaniach.
            Lista laureatów:
            Kamila Rućkowska - I miejsce
            Oliwia Rusinkowska - II miejsce
            Oskar Kasprowicz - III miejsce
            Nadia Stawiarska, Wiktoria Siwa i Dominik Duczek - wyróżnienie

• Szkolny Konkurs pięknego czytania

•

31 października 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania dla klas IV - VIII. W tym roku w rywalizacji o tytuł najlepszego lektora wzięło udział 18 osób. Zwycięzcy zostali wyłonieni w dwóch kategoriach: klas IV - VI oraz VII - VIII.

I miejsce - Wiktoria Siwa (klasa 5)
              II miejsce - Nadia Jaroszewska (klasa 5)
              III miejsce - Wojciech Tomaszewski (klasa 5)
              wyróżnienie - Igor Siechodnik (klasa 4) i Adam Brodziński (klasa 5)

I miejsce - Dominik Duczek (klasa 8)
              II miejsce - Aleksandra Szczucka (klasa 8)
              III miejsce - Julia Kopczyńska (klasa 7)
              wyróżnienie - Krzysztof Wysocki (klasa 7)

DRODZY UCZNIOWIE!

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

31 października 2023 r. odbędzie się

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

W zmaganiach konkursowych mogą wziąć udział reprezentanci klas IV-VIII.

Konkurs jest dwuetapowy: najpierw uczestnicy czytają wybrany przez siebie tekst, następnie losują i prezentują przed jury fragment utworu wskazany przez organizatora.

Zgłoszenia przyjmuje nauczyciel bibliotekarz do 13 października 2023 roku.